Chemia Organiczna

Podręcznik Grahama Solomonsa

To absolutny must have dla studentów wydziałów chemicznych, biochemii, chemii farmaceutycznej.

Opracowanie kolorowe, konkretne, z mnóstwem ćwiczeń.
Otrzymasz również kod rabatowy na zakupy w księgarni internetowej PWN.

Pobiererając fragment zyskasz:

Kod rabatowy
na zakupy w księgarni PWN

Przedpremierowy bezpłatny fragment publikacji

Dzięki książkom otrzymasz:

Chemia Organiczna

Tłumaczenie dwunastego wydania bardzo popularnego w świecie podręcznika chemii organicznej, który w niezwykle przystępny sposób pozwala dobrze poznać tę dziedzinę wiedzy i dostrzec  w jaki cudowny sposób chemia organiczna wpływa na nasze codzienne życie.
Chemia organiczna pomaga studentom rozwijać ich umiejętności krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i analizy obserwowanych zjawisk, a są to umiejętności ważne w  dzisiejszym świecie, bez względu na to, jakie ścieżki kariery wybiorą. Bogactwo chemii organicznej nadaje się do rozwiązywania problemów naszych czasów, od dziedzin opieki zdrowotnej, po problemy energetyczne, zrównoważony rozwój i środowisko.

Chemia Organiczna

W podręczniku położono akcent na przejrzystość:

01

Mechanizmy reakcji: ukazanie, jak działają reakcje

Zamieszczone w tekście „ramki z mechanizmami” zawierają wszystkie szczegóły potrzebne studentom w nauce i zrozumieniu, jak przebiegają reakcje chemiczne.

02

Utrwalanie wiedzy poprzez rozwiązywanie zadań

W podręczniku znajduje się ponad 1400 problemów, które pomagają skoncentrować się na określonych obszarach i ocenić ogólny poziom umiejętności na bazie materiału przedstawionego w danym rozdziale. Rozwiązane problemy – przykłady, pomagają studentom dowiedzieć się, od czego zacząć.

03

Wcześniejsze opanowanie podstaw, szybsze osiągnięcie sukcesu

Pewne narzędzia są kluczem do osiągnięcia sukcesu w chemii organicznej. Wśród nich jest umiejętność rysowania szybko i poprawnie wzorów strukturalnych. Splecione ze sobą instrukcje dotyczące struktur Lewisa, wiązań kowalencyjnych i rysowania wzorów strukturalnych pozwolą studentom rozwijać umiejętności w tych obszarach jako spójną całość, w czym pomagają przytoczone w tekście organiczne przykłady.

04

Nacisk na syntezę wieloetapową

Zawarte w książce problemy wieloetapowej syntezy organicznej pomagają  rozwijać kluczowe umiejętności konieczne do zrozumienia chemii organicznej, czyli umiejętność krytycznego myślenia i analizy do rozwiązywania problemów.

05

Użyteczność metod syntetycznych

Ten element (w formie artykułu), który zamyka każdy rozdział jest zwiastunem przygotowującym do omawiania następnych zagadnień. Pokazuje znaczenie tego, czego nauczyli się studenci, dla praktycznego wykorzystania, które mają bezpośredni wpływ na nasze życie i samopoczucie.

06

„Dlaczego te tematy są ważne?”

Studenci muszą poznać metody syntezy organicznej, które są użyteczne, jako te najbardziej przyjazne dla środowiska. Są one umieszczane w ramkach kontekstowych omawiających szczegółowo mechanizmy reakcji.

07

Podrozdziały „Jak”

Studenci muszą doskonalić swoje ważne umiejętności, aby wspierać zdobytą już konceptualną wiedzę. Rozdziały „Jak” w całym tekście zawierają szczegółowe instrukcje, które pomogą studentom w rozwiązywaniu ważnych problemów, takich jak używanie zakrzywionych strzałek, rysowanie konfiguracji krzesłowej, planowanie syntez Grignarda, wyznaczenie ładunków formalnych, zapisanie struktur Lewisa

08

Tematy specjalne

Wykładowcy, instruktorzy i studenci mogą korzystać z naszych opracowań tematów specjalnych, aby poszerzyć swoją wiedzę w wielu dziedzinach.

Wydanie polskie podzielone jest na 2 tomy

Tom I

Tom II

O autorach
Picture of Graham Solomons

Graham Solomons

Ukończył studia licencjackie w The Citadel i uzyskał doktorat z chemii organicznej w 1959 roku na Duke University. W 1960 roku został członkiem-założycielem wydziału Uniwersytetu Południowej Florydy, a w 1973 roku został profesorem chemii. W 1992 roku został profesorem emerytowanym. Jego zainteresowania badawcze dotyczą chemii heterocyklicznej i związków aromatycznych. Publikował artykuły w Journal of the American Chemical Society , Journal of Organic Chemistry i Journal of Heterocyclic Chemistry. Otrzymał kilka nagród za wybitne nauczanie.

Picture of Craig B. Fryhle

Craig B. Fryhle

Jest kierownikiem katedry i profesorem chemii na Pacific Lutheran University. Uzyskał tytuł licencjata w Gettysburg College oraz doktorat w Brown University. Jego zainteresowania badawcze obejmują obszary związane ze szlakiem kwasu szikimowego, w tym modelowania molekularnego i spektrometrię NMR substratów i analogów, a także badania struktury i reaktywności enzymów szlaku szikimowego z wykorzystaniem znakowania izotopowego i spektrometrii masowej.

Picture of Scott A. Snyder

Scott A. Snyder

Profesor chemii. Za zasługi w edukacji został oznaczony nagrodą Cottrell Scholar przyznawaną przez Research Corporation for Science Advancement.

Odwiedź nasze Social Media
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PWN. Wszelkie prawa zastrzeżone