NOWOŚĆ

„Diagnoza w psychoterapii par” TOM2

AUTORZY: Bartosz Zalewski i Hanna Pinkowska-Zielińska

Z fragmentu dowiesz się:

Co znajdziesz w książce?
Czytelnik otrzymuje ciekawą książkę, ze względu na różnorodność poglądów, ale też postaw oddziaływań terapeutycznych. Książka poszerzy wiedzę o zróżnicowane podejście terapeutyczne, które może wykorzystać w swojej praktyce diagnostycznej i psychoterapeutycznej.

Więcej o drugim tomie:

Drugi tom Diagnozy w psychoterapii par został poświęcony specyficznym zjawiskom zachodzącym w procesie diagnozowania bliskich związków.
Autorzy, wywodzący się ze środowiska polskich psychoterapeutów, przybliżyli rzadko opisywane w literaturze problemy diagnostyczne, zjawiska i procesy, które towarzyszą tej formie pomocy psychologicznej.

Czytelnik znajdzie tu informacje na temat:
O autorach
Hanna Pinkowska-Zielińska

Certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Skończyła szkolenie z Terapii Systemowej u prof. Ireny Namysłowskiej. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego − Sekcja Naukowa Terapii Rodzin oraz do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego − Sekcja Psychoterapii. Była przewodnicząca Zarządu SNTR w latach 2017–2019. Jest współorganizatorką merytorycznych wydarzeń dla środowiska psychoterapeutycznego. Zawodowo związana była z Powiślańską Fundacją Społeczną, gdzie konsultowała pracę ognisk wychowawczych oraz pracowała z rodzinami, następnie związała się z Poradnią Rodzinną Stowarzyszenia Profesjonalistów Wspólna. Od 2004 roku kieruje Zespołem Ośrodka Terapeutyczno-Szkoleniowego „Kontrakt”. Prowadzi psychoterapię par, rodzin oraz indywidualną. Zajmuje się również prowadzeniem superwizji indywidualnej i grupowej oraz seminariów. Jest koordynatorką szkolenia „ABC Pracy Terapeutycznej z Parami”.

Bartosz Zalewski

Doktor nauk społecznych, certyfikowany psychoterapeuta par Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Wieloletni pracownik Katedry Diagnozy Uniwersytetu SWPS, obecnie współpracownik USWPS, członek zespołów badających procesy diagnozowania klinicznego w kontekście psychoterapii. Wykładowca i autor artykułów naukowych z zakresu diagnozowania oraz terapii rodzin. Członek założyciel Ogólnopolskiej Sekcji Diagnozy Psychologicznej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, współtwórca ogólnopolskich „Standardów prowadzenia procesu diagnozy psychologicznej” oraz „Wytycznych realizacji standardów ogólnych w obszarze diagnozowania par i rodzin w psychoterapii”. Pracuje w Zespole Terapii Rodzin Ośrodka Terapeutyczno-Szkoleniowego „Kontrakt” w Warszawie, kierowanego przez Hannę Pinkowską-Zielińską. Ukończył szkolenie w Zakładzie Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi terapię par w nurcie systemowo-psychodynamicznym, pracuje w koterapii.

Odwiedź nasze Social Media
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PWN. Wszelkie prawa zastrzeżone