Chcesz być na bieżąco z najnowszą wiedzą na temat budowy i działania współczesnych systemów komputerowych?

Zapisz się na listę osób zainteresowanych superpremierą podręcznika Williama Stallingsa i odbierz prezenty.
Powiadomimy Cię o dacie premiery oraz wyślemy dodatkowe materiały i kod rabatowy na zakupy w księgarni internetowej PWN.

Dzięki książkom zapoznasz się z:

Co znajdziesz w obu tomach?

Tom I

Tom II

O autorze
William Stallings jest autorem 18 podręczników oraz, licząc wydania poprawione, ponad 70 książek o bezpieczeństwie komputerowym, sieciach komputerowych i architekturze komputerowej. W ciągu ponad 30 lat działalności w tej dziedzinie był współpracownikiem technicznym, kierownikiem technicznym i dyrektorem w kilku firmach zajmujących się zaawansowanymi technologiami. Obecnie jest niezależnym konsultantem, którego klientami są producenci komputerów i rozwiązań sieciowych oraz ich klienci, firmy tworzące oprogramowanie oraz wiodące, rządowe instytucje badawcze. Autor trzynastokrotnie otrzymał nagrodę za najlepszy podręcznik informatyczny roku od Text and Academic Authors Association.

William Stallings stworzył i ciągle utrzymuje stronę internetową przeznaczoną dla studentów informatyki, zamieszczoną pod adresem ComputerScienceStudent.com. Ta witryna zawiera dokumenty i odnośniki na różne tematy, które mogą być przedmiotem ogólnego zainteresowania studentów informatyki, a także profesjonalistów. Jest członkiem rady redakcyjnej czasopisma naukowego Cryptologia, poświęconego wszystkim aspektom dotyczącym kryptologii.

Autor posiada doktorat z informatyki uzyskany na MIT oraz licencjat z zakresu inżynierii elektrycznej uzyskany w Notre Dame.
Rekomendacja

Moje wykłady z Architektury Systemów Komputerowych bazują na książce Williama Stallingsa. W mojej opinii jest to wiedza kompletna. Stallings w prosty sposób pokazuje, jak połączenie prostych elementów elektronicznych doprowadziło do powstania komputera.

Cechą szczególną tej książki jest to, że w przystępny sposób wprowadza czytelnika do dość skomplikowanego świata działania komputerów. Oczywiście książka nie skupia się jedynie na procesorach. Opisuje również działanie poszczególnych podzespołów komputera, sposobu komunikacji między nimi itp. Jest to swoiste kompendium wiedzy. Wykładowcy pozwala mieć wszystko w jednym miejscu, studentowi tłumaczy "jak to jest zrobione". Po lekturze tej książki zaczynamy patrzeć na te "nudne czarne pudełka" w zupełnie inny sposób.

Zapisując się na listę osób zainteresowanych premierą „Organizacja i architektura systemu komputerowego”, dodatkowo zyskujesz:

bezpłatny e-book
"Rozwiązuj problemy wyszukiwania za pomocą języka Python"

przedpremierowy bezpłatny fragment publikacji

kod rabatowy na zakup książek IT od PWN w księgarni internetowej PWN

w pierwszej kolejności otrzymasz powiadomienie o premierze, dzięki czemu nie będziesz czekać na dodruk

Patroni medialni

PWN_white_rgb (1)

Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa

Księgarnia internetowa PWN

Twoje dane są chronione przez naszą Politykę Prywatności