PREMIERA

Gdzie jest mój umysł?

PODRĘCZNIK NIE TYLKO DLA STUDENTÓW

Wyrusz w niezwykłą podróż po tajemniczym świecie ludzkiego umysłu.

Co zyskasz?

Kod rabatowy
na zakupy w księgarni PWN

Przedpremierowy bezpłatny fragment publikacji

Powiadomienie o premierze
Nie będziesz czekać na dodruk

DZIĘKI KSIĄŻCE DOWIESZ SIĘ:

Co zyskasz?

Gdzie jest mój umysł? to doskonała publikacja nie tylko dla studentów czy pasjonatów filozofii, ale również dla wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki wiedzy na temat czegoś tak bliskiego, a jednocześnie tak zagadkowego jak ludzki umysł.

Od Autora
Nasza wyprawa będzie wieść przez dwa i pół tysiąca lat namysłu prowadzonego przez najmądrzejszych ludzi, jacy kiedykolwiek żyli na Ziemi. Ostatecznie nie dopłyniemy do żadnego celu, lecz z powrotem znajdziemy się w punkcie wyjścia. Naszą nagrodą będzie jednak znacznie większa świadomość problemów, z jakimi mierzymy się my – posiadacze własnych umysłów, zaintrygowani ich naturą – jak i tysiące naukowców, którzy każdego dnia próbują zrozumieć ten tak dobrze znany, a jednocześnie trudny do zbadania twór. W tym wypadku – trochę jak podczas niezobowiązującej przechadzki po górach – droga, którą przemierzymy, okaże się znacznie ważniejsza, niż miejsce, do którego dotrzemy. Być może zresztą jest to najkrótszy opis nie tylko celu filozofii umysłu, ale filozofii w ogóle.
Jacek Jarocki

Autor

Jacek Jarocki (ur. 1990 r.) – naukowiec, popularyzator, YouTuber. Asystent w Katedrze Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jego zainteresowania, oprócz filozofii umysłu, obejmują dzieje filozofii amerykańskiej, teorię poznania i filozofię literatury. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2013), kierownik grantów Narodowego Centrum Nauki.

PATRONI MEDIALNI​

Zapisz się na listę osób zainteresowanych premierą    Zobacz więcej

    *pola obowiązkowe


    Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa

    Twoje dane są chronione przez naszą Politykę Prywatności