WOJNA I POKÓJ

Superpremiera książki Grzegorza W. Kołodko

Lektura tej książki otwiera oczy!
Ze względu na istotę tak wojny, jak pokoju siatka skomplikowanych powiązań jest niesamowita, jak nigdy wcześniej w dziejach ludzkości.

Chcesz być na bieżąco z najnowszą wiedzą o aktualnej sytuacji geopolitycznej? Zapisz się na listę osób zainteresowanych superpremierą książki prof. Grzegorza W. Kołodko i odbierz prezenty.

Zapisz się na listę osób zainteresowanych bestsellerem "Wojna i Pokój" i zyskaj:

Kod rabatowy na zakupy w księgarni PWN

Przedpremierowy bezpłatny fragment publikacji

Dzięki książce dowiesz się:

BESTSELLER

Wojna i Pokój:
  • Pierwsza książka na temat wojny w Ukrainie
  • Niesztampowe, a nawet kontrowersyjne spojrzenie światowej sławy ekonomisty na współczesne problemy
  • Głos, który umożliwia dostrzeżenie ogromu zjawisk i procesów oraz, co jeszcze ważniejsze, ich nieortodoksyjną interpretację
  • Próba odpowiedzi na wiele trudnych pytań, które odnoszą się do obecnej sytuacji geopolitycznej
  • Fascynująca lektura o świecie „tu i teraz”
Rekomendacja

Książka ta to swego rodzaju manifest kogoś, kto uważa, że powinnością osoby publicznej, a zarazem naukowca, jest zabierać głos w debacie o tym, co tu i teraz oraz co i jak należałoby zrobić, by wydostać się ze swego rodzaju matni, w której znalazł się współczesny świat.
Zdecydowanie autorski punkt widzenia na pewno przypadnie do gustu tym czytelnikom, którzy cenią Prof. Grzegorza W. Kołodko m.in. za swego rodzaju nonkonformizm, gotowość konsekwentnego podążania własnymi drogami czy nieuleganie modom naukowym, nawet jeśli w wypadku konkretnych stwierdzeń czy jakichś fragmentów nie będą się z nim częściowo lub całkowicie zgadzali. Lektura książki nie pozostawi nikogo obojętnym, a w tym także tych, którzy po nią sięgną z pozycji zadeklarowanych zwolenników zdecydowanie innego niż Autor spojrzenia na otaczający nas świat.

Wiele dyskusji, a nawet emocji mogą wzbudzić te wszystkie fragmenty książki, które odnoszą się do dwóch ściśle ze sobą powiązanych kwestii. Jedna to oczywiście wojna w Ukrainie, a druga to wszystko to, co kojarzy się z wyścigiem zbrojeń i rolą szeroko rozumianego sektora militarnego we współczesnym świecie. W obu tych sprawach punkt widzenia Autora jest częściowo odmienny od dominującej, chociażby w polskiej debacie publicznej i mediach, narracji. Nie mając wątpliwości co do tego, kto jest agresorem, a kto ofiarą agresji i nie szczędząc słów potępienia i krytyki wobec władz Rosji z Władimirem Putinem na czele, Kołodko jest zarazem daleki od akceptacji podejścia, zgodnie z którym wszystko, co wiąże się z Ukrainą i działalnością jej władz, powinno być z definicji traktowane jako bezdyskusyjne

Wojny wywołują wielcy, a cierpią zawsze miliony niewinnych ludzi. Grzegorz W. Kołodko jako ekonomista i zarazem humanista nie akceptuje tej nowej odsłony tryumfu militaryzmu i idei, że drogą do pokoju jest jeszcze więcej zbrojeń.

O autorze
Picture of Grzegorz W. Kołodko

Grzegorz W. Kołodko

Profesor ekonomii, dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, członek Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury, doktor honoris causa i honorowy profesor 11 zagranicznych uniwersytetów. Najczęściej na świecie cytowany polski ekonomista. W czterech rządach w latach 1994–1997 i 2002–2003 wicepremier oraz minister finansów.

Odwiedź nasze Social Media
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PWN. Wszelkie prawa zastrzeżone