ROZWÓJ DZIECKA | POCZUCIE JA | NEURONAUKA

Paradoks szczęścia polega na tym, że najtrudniej je osiągnąć, kiedy go szukamy. Pojawia się jednak nieoczekiwanie, gdy robimy rzeczy, które mają sens.

BRUCE HOOD

Nauka o szczęściu. 7 lekcji dobrego życia

EPIKTET

„Nie liczy się to, co Ci się przydarza, ale to, jak na to reagujesz”

Innymi słowy, dwie osoby mogą przeżyć to samo negatywne wydarzenie, ale jedna z nich przejdzie nad nim do porządku dziennego, a druga będzie je przez wiele dni rozpamiętywać.

Dlaczego? Co sprawia, że ktoś widzi szklankę do połowy pełną, a nie do połowy pustą? Dlaczego niektórzy z nas są szczęśliwsi niż inni? Rodzimy się tacy, czy tacy się stajemy?

pexels-bekka-mongeau-22221

dzieciństwo a poziom szczęścia

Większość małych dzieci jest szczęśliwie skupiona na sobie, egocentryczna, żyje chwilą obecną i nie doświadcza żalów z powodu przeszłości lub obaw o przyszłość.

egocentryzm

Kiedy jesteśmy egocentryczni, dominujemy w centrum naszego
wszechświata i postrzegamy relacje jako jednokierunkowe. Wpływamy na innych, ale zmiana jest niewielka. Nie bierzemy pod uwagę perspektywy drugiej osoby.

relacje z ludźmi

Nasze relacje są wzajemne i jesteśmy świadomi zarówno istnienia problemów oddziałujących na innych, jak i tego, że mogą one być dla nich ważniejsze niż nasze problemy dla nas.

Co otrzymasz po zapisie?

Kod rabatowy

Darmowy fragment

Nauka o szczęściu to coś więcej niż poradnik, jak sobie pomóc. Pod wieloma względami jest to książka o tym, jak zniszczyć swoje Ja, ponieważ Ja nadmiernie egocentryczne może być źródłem wielkiego cierpienia.

Dlaczego o wiele łatwiej zwracamy uwagę na negatywne aspekty rzeczywistości i spodziewamy się, że świat pójdzie w złym kierunku? Dlaczego błądząc myślami, najczęściej wędrujemy w ponure rejony?

Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w siedmiu prostych, ale zmieniających życie lekcjach:

POZNAJ AUTORA

BRUCE HOOD

Bruce Hood to urodzony w Kanadzie brytyjski psycholog eksperymentalny i filozof, specjalizuje się w rozwojowej neuronauce poznawczej. Obecnie pracuje na Uniwersytecie w Bristolu, a jego główne zainteresowania badawcze obejmują teorie intuicyjne, tożsamość i procesy poznawcze związane z magicznym myśleniem u dorosłych.

Od 2018 roku prowadzi kurs The Science of Happiness na Uniwersytecie w Bristolu, a także na innych uniwersytetach i organizacjach. Wykazano, że program, wzorowany na kursie Psychology and the Good Life, zainicjowanym przez Laurie Santos na Uniwersytecie Yale, poprawia samopoczucie psychiczne i stał się podstawą podcastu BBC The Happiness Half-Hour, którego Bruce Hood jest współautorem.

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny fragment

Formularz centralny ebook PWN

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PWN. Wszelkie prawa zastrzeżone