PREMIERA ​

AUTOR: TOMASZ STAWISZYŃSKI

Potyczki
z Freudem

Mity, pułapki i pokusy psychoterapii

Tomasz Stawiszyński

Filozof, publicysta, eseista. Autor bestsellerowych książek Co robić przed końcem świata (2021), Ucieczka od bezradności (2021), Reguły na czas chaosu (2022), Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii (2022) oraz Spotkanie z Filozofią (2023). Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami z pogranicza filozofii i psychoterapii. Jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Współpracuje również z Radiem TOK FM, gdzie prowadzi audycję „Godzina filozofów”. Jest także autorem podcastu „Skądinąd”, w którym ze swoimi gośćmi rozmawia o sprawach najważniejszych.

CO OTRZYMASZ PO WYPEŁNIENIU FORMULARZA?

Darmowy fragment publikacji.

Powiadomienie o dostępności książki w przedsprzedaży oraz kod rabatowy na jej zakup.

Tomasz Stawiszyński podaje w wątpliwość wiele z narzucanych nam współcześnie przekonań dotyczących tego, jak powinno wyglądać szczęśliwe życie. Udowadnia, że izolowanie się od trudnych doświadczeń, dążenie do osiągnięcia „wewnętrznej harmonii” i pełnej kontroli nad emocjami nie tylko nie uchroni nas przed lękiem, niepewnością i poczuciem bezsensu, lecz także odbierze szansę na skonfrontowanie się z naszymi ludzkimi słabościami.

Odwołując się do twierdzeń psychologów oraz filozofów, a także dokonując wnikliwej analizy wybranych problemów współczesnego świata, pokazuje, że nadmierna koncentracja na własnych emocjach, skupianie się na subiektywnych doświadczeniach i szukanie źródła wszelkich problemów wyłącznie w sobie ostatecznie odgradza nas od prawdziwego życia.

Zobacz spis treści:

"Ta fascynująca książka przygląda się podejrzliwie zmitologizowanym prawdom psychologicznym, które przez ostatnie dekady dobrze nakręciły nam w głowie i zrobiły wodę z mózgu. Tomasz Stawiszyński, filozof z talentem felietonisty, nie tylko ratuje nasz zdrowy rozsądek, lecz także prowadzi w kierunku bardziej uniwersalnego rozumienia psychologii człowieka."
- Olga Tokarczuk
"Nie wierzcie – mówi Tomasz Stawiszyński – w sprowadzenie na świat „człowieka idealnego”. Nie wierzcie zwłaszcza wtedy, gdy wmawiają wam, że to wy nim możecie zostać. To potwór, który czyha na waszą wolność."
- prof. Zbigniew Mikołejko

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny fragment

Formularz centralny ebook PWN

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PWN. Wszelkie prawa zastrzeżone