JAPONIA | KULTURA | HISTORIA

PREMIERA

Autor: Ewa Pałasz-Rutkowska

Dzieje kultury japońskiej

Zapoznaj się z dziejami kultury japońskiej, rozumianej szeroko jako całokształt duchowy, niematerialny i materialny dorobek społeczeństwa.

Zobacz spis treści:

Co znajdziesz w książce?

Ponad 600 stron fascynującej opowieści
9 rozdziałów
Ponadto

Dokładna analiza wielu aspektów kultury. Od sposobu życia mieszkańców, po ich język, wierzenia i obyczaje.

Co otrzymasz po zapisaniu się?

Darmowy fragment publikacji wybrany przez naszą redakcję

Kod rabatowy na zakup publikacji w Księgarni Internetowej PWN

Powiadomimy Cię również o premierze. Nie będziesz czekać na dodruk!

O czym jest książka?

To wspaniała opowieść o bogatej kulturze Japonii. O wierzeniach i sztuce, o moralności i prawie, o wzorcach i wartościach. O tym, jaką rolę odgrywa system religijno-etniczny związany z rodzimą religią shintō (droga bogów/bóstw), mit boskiego pochodzenia cesarza Japonii, ciągłość dynastyczna i trwałość cesarstwa (mit wspólnego pochodzenia). O tym, że stosunek człowieka do przyrody to nierozłączny związek między środowiskiem naturalnym a kulturą i wspólnotą lingwistyczną. Dzieje kultury japońskiej to książka, która zachwyci pasjonatów historii i kultury Japonii i zafascynuje tych, którzy dopiero planują odkryć ten niezwykły kraj.

POZNAJ NASZĄ AUTORKĘ

Zdjęcie wykonane przez Bohdana Rutkowskiego

Ewa Pałasz-Rutkowska

Wybitna polska japonistka, profesor nauk humanistycznych, wieloletni pracownik Katedry Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wielokrotnie odwiedzała Japonię w celach naukowych (również jako profesor wizytujący), współpracuje tam z wieloma instytucjami, głównie z Uniwersytetem Tokijskim. Specjalizuje się w historii i kulturze Japonii, historii stosunków polsko-japońskich, historii domu cesarskiego, stosunkach międzykulturowych.

Za osiągnięcia badawcze, dydaktyczne i promocję kultury Japonii otrzymała Order Wschodzącego Słońca, Złote Promienie ze Wstęgą, przyznany przez Jego Cesarską Mość i rząd Japonii (2015), prestiżową nagrodę The Japan Foundation Award (2019) i inne. Jest autorką wielu prac naukowych, m.in.: Historia stosunków polsko-japońskich, t. II: 1945-2019 (2019) i t. I: 1904-1945 (współautor A.T. Romer, wyd. III, 2019), Cesarz Meiji (1852-1912). Wizerunek władcy w modernizowanej Japonii (2012), Japonia. Historia państw świata w XX wieku (współautorka K. Starecka, 2004).

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny fragment

Formularz centralny ebook PWN

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PWN. Wszelkie prawa zastrzeżone