BESTSELLER

Jak powstaje ludzki mózg?

Od zapłodnienia do narodzin

AUTOR: William A. Harris

Narracyjna opowieść o rozwoju mózgu

Tematem książki jest neurobiologiczny opis rozwoju ludzkiego mózgu. Poznajemy wszystkie najważniejsze zdarzenia rozwojowe od zapłodnienia, poprzez tworzenie się nowych neuronów oraz ich doskonalenie i przyjmowanie ostatecznej funkcji. W ostatnim rozdziale autor podejmuje próbę określenia tych właściwości ludzkiego układu nerwowego, które są unikalne dla naszego gatunku.

Warto zwrócić uwagę, że neurobiologia rozwoju przeszła rewolucyjny rozwój w ciągu ostatnich dziesięcioleci, a opowiada nam o niej ktoś, kto był uczestnikiem i współtwórca tego gwałtownego postępu.

Marek Binder, prof. UJ Instytut Psychologii UJ
dr hab.

To, co czyni nas wszystkich ludźmi, sprawia jednocześnie, że każdy z nas jest inny. Opowieść o tym, jak rozwija się ludzki mózg, od poczęcia do narodzin, to historia stawania się kimś jedynym w swoim rodzaju. Ciągle ją odkrywamy i badamy.

Co otrzymasz po zapisaniu się?

Kod rabatowy, który będziesz mógł wykorzystać na zakup książki w księgarni internetowej PWN
Darmowy fragment publikacji wybrany przez redakcję
NOWOŚĆ JUŻ W SPRZEDAŻY!

W historię rozwoju mózgu wpleciona jest równoległa opowieść, która sięga dalej w przeszłość – opowieść o bardziej pierwotnym typie ewolucji ludzkiego mózgu, czyli, innymi słowy, o tym, jak ludzie uzyskali ludzkie mózgi. Ta historia również zaczyna się od pojedynczych komórek, tyle że istniejących miliardy lat temu w pierwotnej zupie wczesnego życia na Ziemi. Opowieść o ewolucji kończy się w tym samym miejscu, w którym kończy się opowieść o rozwoju: na w pełni uformowanym ludzkim mózgu. Nie są to więc niezależne wątki. Spojrzenie na ludzki mózg przez pryzmat jego początków rozwojowych oraz ewolucyjnych daje nam bogatszy obraz naszych typowo ludzkich cech.

POZNAJ AUTORA KSIĄŻKI:
BillHarris

William A. Harris

Jest urodzonym w Kanadzie neurobiologiem, profesorem anatomii na Uniwersytecie w Cambridge oraz członkiem Clare College w Cambridge. Kierował Katedrą Fizjologii, Rozwoju i Neuronauki od jej powstania w 2006 roku do przejścia na emeryturę w 2018 roku.

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny fragment

Formularz centralny ebook PWN

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PWN. Wszelkie prawa zastrzeżone