Malownicza opowieść o Japonii

JUŻ W SPRZEDAŻY!

Mitologia japońska

Opowieści o bogach i herosach, konteksty kulturowe, historia i współczesność

Niezwykłe uniwersum mitologii Japonii

Magiczne zwierzęta, demony, diabły, gobliny i duchy.

Legendarni władcy, waleczni książęta.

Asceci o nadnaturalnych mocach, tajemnicze bóstwa i istoty nadprzyrodzone.

To tylko kilka spośród wielu postaci, które czytelnik napotka podczas fascynującej podróży po świecie mitologii japońskiej. Agnieszka Kozyra, japonistka i badaczka, powraca do niezwykłych historii, mitów, podań i legend i pokazuje, jak duży wpływ miały one na kształtowanie się i rozwój kultury Kraju Wschodzącego Słońca. Udowadnia również, że wiele motywów pochodzących z mitologii japońskiej jest wciąż żywych i można je znaleźć między innymi w popularnych w Polsce mangach i anime.

Co otrzymasz po zapisaniu się?

Przedpremierowy bezpłatny
fragment publikacji

Wybrany przez redakcję PWN

Kod rabatowy na zakup
książki w księgarni PWN

Otrzymasz 25% zniżki!

Mitologia japońska to wyjątkowo barwna i zachwycająca opowieść. Znajdziesz w niej wiele zdjęć, które podkreślają piękną kulturę Japonii.

Sprawdź spis treści:

O Autorce

Agnieszka Kozyra

Prof. dr hab. Agnieszka Kozyra jest zatrudniona w Katedrze Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i studiów magisterskich Osaka City University.  Specjalizuje się w filozofii i religii Japonii, wiele jej prac dotyczy buddyzmu zen. Staże badawcze odbyła m.in. w Pembroke College (Oxford University), Ecole Française d’Extrême Orient (Paris) oraz w International Research Center for Japanese Studies (Kioto). Jej najważniejsze publikacje książkowe to Samurajskie chrześcijaństwo (1995), Nihon to seiyō ni okeru Uchimura Kanzō (Pomiędzy Wschodem a Zachodem – myśl religijna Uchimury Kanzō (2001), Filozofia zen (2004), Filozofia Nicości Nishidy Kitarō (2007), Estetyka zen (2010), Mitologia japońska (2011), Neo zen? Zen a racjonalizm, libertynizm i hedonizm (2019).

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny fragment

Formularz centralny ebook PWN

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PWN. Wszelkie prawa zastrzeżone