Co czyni nas, ludzi, wyjątkowymi?

Ludzie

Okiem filozofa

Książka już w sprzedaży!

 

Niektórzy sądzą, że świat jest organizmem, a ludzie jako jego najdoskonalszy element mają naturalną wartość. Inni z kolei widzą świat jako maszynę, a ludzi jako kreatorów, którzy muszą nadać wartość samym sobie.

W książce Okiem filozofa. Ludzie brytyjski filozof, Michael Ruse, analizuje te dwie odmienne perspektywy, odwołując się do religii, filozofii i nauki. Nawiązuje do przekonań dotyczących człowieka głoszonych przez chrześcijan, buddystów, sekularystów i egzystencjalistów. Czerpie również z darwinowskiej teorii ewolucji, biologii molekularnej i genetyki.

Ludzie to pierwsza pozycja z serii Okiem Filozofa. W każdym tomie z serii powszechnie uznani myśliciele prezentują osobistą refleksję na tematy, z którymi spotykamy się w codziennym życiu.

Sprawdź spis treści:

1920x1920 OKŁADKI OKIEM FILOZOFA LUDZIE

Co otrzymasz po zapisaniu się?

Bezpłatny
fragment publikacji

Kod rabatowy na zakup
książki w księgarni PWN

O Autorze

Michael Ruse

profesor filozofii związany z Uniwersytetem Stanu Floryda. Autor i współredaktor ponad sześćdziesięciu książek z obszaru historii, filozofii nauki, w szczególności biologii ewolucyjnej, i filozofii religii. Wśród nich między innymi: Can a Darwinian be a Christian? (2004), The Gaia Hypothesis: Science on a Pagan Planet (2013) oraz A Meaning to Life (2019).

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny fragment

Formularz centralny ebook PWN

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PWN. Wszelkie prawa zastrzeżone