„Życie na Ziemi” Life on Earth


Przedstawiamy nowe, w pełni zaktualizowane wydanie tej przełomowej książki, która zasadniczo zmieniła sposób, w jaki postrzegamy świat. Jest to zdumiewająca celebracja ewolucji życia na Ziemi, opowiedziana na podstawie analizy życia zwierząt i roślin, z udziałem całej gamy organizmów, jakie kiedykolwiek żyły na tej planecie.

 

SIR DAVID ATTENBOROUGH w Najnowszej serii PWN

Pobierz i sprawdź przed zakupem!

Dwie NAJNOWSZE książki i dwa darmowe fragmenty dla Ciebie!
Pobierz i sprawdź przed zakupem!

Prześlemy Ci kod rabatowy na dwie publikacje Sir Davida Attenborough "Na ścieżkach życia" oraz „Życie na Ziemi”

Powiadomimy Cię o premierze, każdej z nich.
Nie będziesz czekać na dodruk!

Sir David Attenborough

Sir David Frederick Attenborough, ur. 8.05.1926 r. w Londynie, najznamienitszy popularyzator wiedzy przyrodniczej na świecie. Po ukończeniu zoologii w Clare College na Uniwersytecie Cambrige oraz studiów antropologicznych podjął pracę w BBC. Stworzył cykl filmów przyrodniczych ukazujących fascynujące i nieznane wcześniej życie zwierząt. Wyruszył do odległych zakątków świata, aby uchwycić piękno dzikiej przyrody. W 1985 roku David Attenborough za działalność naukową otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki, a w roku 2005 został odznaczony brytyjskim Orderem Zasługi „Order of Merit”.

W 2018 roku otrzymał nagrodę Emmy dla najlepszego narratora w filmie dokumentalnym Błękitna planeta II, natomiast w roku 2019 za Naszą planetę. We wrześniu 2020 roku założył konto na Instagramie i w 4 godziny i 44 minuty uzyskał pierwszy milion obserwatorów, a cztery dni później obserwowało go 4,3 mln osób. Jest agnostykiem, w jednym z wywiadów przyznał, że dostaje wiele nienawistnych maili od chrześcijan piszących, że „spłonie w piekle”

W 1950 roku David Attenborough poślubił Jane Elizabeth Ebsworth Oriel. Małżeństwo trwało aż do jej śmierci w 1997. Para dochowała się dwójki dzieci – Roberta i Susan.

Album "Życie na Ziemi"

Nowe wydanie powstało, by uczcić 40. rocznicę pierwszej publikacji książki Życie na Ziemi, czyli najwspanialsza historia na świecie”.
David Attenborough zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż, całkowicie aktualizując i uzupełniając oryginalny tekst, biorąc pod uwagę współczesne odkrycia naukowe z całego świata, a także uzupełniając je o wspaniałe fotografie, aby zilustrować książkę w znacznie lepszy sposób, niż było to możliwe czterdzieści lat temu.

Jak pisze autor, streszczenie trzech miliardów lat historii na ponad trzystu stronach, a także opisanie w obrębie każdego rozdziału grup zwierząt zawierających dziesiątki tysięcy gatunków, zmusza do znacznych uproszczeń. Jego metodą jest próba dostrzeżenia jednego, najbardziej znaczącego wątku w historii danej grupy, a następnie skoncentrowanie się na prześledzeniu go, ignorując inne kwestie, niezależnie od tego jak kuszące mogłyby się wydawać.

Aby ułatwić rozpoznawanie kolejnych bohaterów tej historii, zamiast naukowego, łacińskiego nazewnictwa, autor używał będzie raczej zwyczajowych nazw zwierząt. Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat danego gatunku, w bardziej technicznej literaturze, znajdą jego nazwę naukową w indeksie. 

Co znajdziesz w Albumie

„Życie na Ziemi”

370 pięknie i bogato ilustrowanych stron.

✅ 13 rozdziałów fascynującej opowieści.

✅ Zamiast naukowego, łacińskiego nazewnictwa, autor używa zwyczajowych nazw zwierząt.

„Na ścieżkach życia” to książka, która powstała równolegle z serialem przyrodniczym o tym samym tytule. Dowiemy się z niej, w jaki sposób zwierzęta używają swych ciał, czyli jak się zachowują. Książka składa się z dwunastu rozdziałów, z których każdy przedstawia inny aspekt podróży przez życie, od narodzin do dorosłości i kontynuacji gatunku poprzez reprodukcję. Znajdziesz w niej niesamowite opisy, jak zwierzęta opiekują się swoimi młodymi, jak zdobywają pożywienie i unikają drapieżników, jak budują schronienia przed żywiołami i drapieżnikami. Jak komunikują się i jak znajdują partnera, w jaki sposób walka — zarówno fizyczna, jak i psychiczna — jest wykorzystywana do zdobywania pożywienia, ziemi lub partnera.

Czym zaskoczy Cię książka
„Na ścieżkach życia”?
 

352 barwnych strony.

12 rozdziałów przedstawiających inny aspekt podróży Autora.

✅ W książce znajdziesz opisy życia zwierząt, w jaki sposób się komunikują i znajdują partnera oraz jakie mają sposoby na przetrwanie w niebezpiecznym świecie.

Występująca w Chinach kolczasta traszka z rodzaju Echinotriton ma swój własny, specjalny środek odstraszający. Zmuszona do uwolnienia trucizny, robi to w sposób gwałtowny, wypychając swe żebra na zewnątrz z taką siłą, że rozrywają one skórę, otwierając gruczoły z toksyną.

- Fragment książki "Na ścieżkach życia"

Kominiarczyk potrafi zbierać gałązki, chwytając je dziobem w powietrzu i łamiąc pod wpływem własnej prędkości. Następnie przykleja je do ściany za pomocą swojej śliny.

- Fragment książki "Na ścieżkach życia"

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny fragment

Formularz centralny ebook PWN

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PWN. Wszelkie prawa zastrzeżone