Oziębła kobieta. Gdyby nie ty... 

Gra w pończoszkę. Lokalny mędrzec.

Zostań ekspertem w demaskowaniu graczy w twoim otoczeniu

Po 60 latach kultowy podręcznik wciąż aktualny

”Berne odsłania i demaskuje gry, w których nieraz bezwiednie uczestniczymy, a dzięki temu daje nam narzędzie pomagające wycofać się z takiej komunikacji (...). Przeczytanie „Gier, w które gramy” zachęca do namysłu nad własnym życiem, chcemy lepiej siebie zrozumieć i – co szczególnie ważne – wyjść z emocjonalnych i międzyludzkich pułapek, jakie zastawia na nas kultura, rodzina, a nawet zastawiamy je sami sobie.”

W co grają ludzie
Książka przedstawia zagadnienie stosunków międzyludzkich w kategoriach tzw. analizy transakcyjnej. Omawia typowe sytuacje społeczne, ujmując je w konwencji "gier". Uczy sposobów poprawy wzajemnych kontaktów między ludźmi, pozwalając czytelnikowi lepiej zrozumieć zarówno siebie, jak i drugiego człowieka.
W książce znanego psychiatry amerykańskiego Erica Berne’a przedstawiono 30 typowych sytuacji społecznych, analizując je w konwencji tzw. "gier".
Książka składa się z 3 części:
  • część 1 zawiera teorię potrzebną do analizy i jasnego zrozumienia gier,
  • część 2 prezentuje opisy poszczególnych gier,
  • część 3 mieści w sobie materiał kliniczny i teoretyczny, który pozwala zrozumieć, co znaczy być wolnym od gry.

Obecne, piąte wydanie pracy, zawiera zmiany w terminologii i ujęciu tematu, oparte na głębszych przemyśleniach autora, dalszych lekturach oraz nowym materiale klinicznym. Pozycja stanowi interesującą lekturę przede wszystkim dla psychologów, terapeutów i pedagogów.

Czy w relacjach jesteśmy 
skazani na gry?
Jaka jest alternatywa dla gier?
Czy istnieją spontaniczne, autentyczne relacje?
W co grają ludzie
Nowe, jubileuszowe wydanie książki otwiera znakomita przedmowa autorstwa Profesora Bogdana de Barbaro. W tym wydaniu Czytelnik znajdzie również wyjaśnienie trudniejszych pojęć – konsultację merytoryczną przygotowała Joanna Skowrońska.
Wypełnij formularz i otrzymaj:
Kod rabatowy

Na zakup publikacji w Księgarni Internetowej PWN

Darmowy fragment

Już dziś możesz poznać kto Cię widzi w jakiej roli

wujaniek
Ksiażka bardzo dobrze pozwala zrozumieć schematy jakimi kierujemy się w życiu: dobór partnera, zachowania. Wszystko jest grą. Fascynujące. Jeśli tylko macie dużo silnej woli żeby przebrnąć przez masę przykładów i scenariuszy zachowań, to będziecie bardziej świadomi dlaczego zachowujecie się tak czy inaczej.
tomollot
Pamiętam jak kiedyś analizę transakcyjną skutecznie obrzydzały mi różne panie psycholog podczas rozlicznych tandetnych szkoleń sprzedażowych. A tutaj proszę, okazało się, że mała książeczka Erica Berne jest po prostu wielka. 
Po przejściu przez naprawdę użyteczne opisy „procedur i rytuałów, rozrywek oraz gier” autor stwierdza, że na samym szczycie jest życie wolne od gier, innymi słowy spontaniczna otwartość osoby świadomej, która doszła do percepcji nieskażonego dziecka w całej naiwności żyjącego tu i teraz.
Karol
Ta książka jest fenomenalna. Jest bardzo krótka i zwarta, a wiedza w niej zawarta sprawia, że moja szczęka ląduje na stole. 
Zdecydowanie polecam, po tej lekturze jesteś w stanie odróżniać czy ktoś rozmawia z Tobą poważnie, czy udaje sam o tym nie wiedząc. Mało, możesz wypatrzyć gry w swoim własnym zachowaniu i dzięki temu pozbyć się ich. 
Polecam, do usprawnienia kontaktów między ludzkich jest w sam raz.
ossa
Książka dla laika może okazać się trudna. Jeśli ktoś wcześniej nie zaznajomił się wcale z tematem teorii transakcyjnej, to może tej książki nie zrozumieć do końca i się z nią męczyć. Mimo, że książka jest leciwa i napisana w USA, jest to świetna acz krótka pozycja traktująca o grach, które prowadzimy lub jesteśmy w nie wciągani przez innych. Dużo się z niej nauczyłam o sobie, ale też o innych. Szczerze poleca uważnym czytelnikom. Nie jest to łatwa literatura.
Borys
Powinna być lektura obowiązkowa, albo przedmiot z uczuć i relacji w szkole. Gorzej, że to by rozsadziło wiele istniejących rodzin jakby dzieci były takie mądre 😉
Lulu
Cytując Mistrza "Bo nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę. A przed człowiekiem schronić się można tylko w objęcia innego człowieka. Przed pupą nie ma zaś w ogóle ucieczki – ścigajcie mnie, jeśli chcecie!" A Berne pisze o ludziach, z takiego oddalenia, że mamy wrażenie, jakby pisał o innym gatunku. Jakby opisywał nas ktoś z innej planety. I choć jest to książka napisana w latach sześćdziesiątych, na dodatek w Stanach (i to może drażnić), daje dużo do myślenia. Z poziomu metajęzyka pozwala na analizę zachowań i gier. Polecam. Choć nie jest to lektura łatwa.
Opinie użytkowników lubimyczytac.pl
W co ty ze mną grasz...
Eric Berne
Amerykański psychiatra  (żył w latach 1910 - 1970), twórca analizy transakcyjnej. Autor wielu publikacji zarówno naukowych, jak też o charakterze popularyzatorskim. Zyskał uznanie dzięki opracowaniu jednego z najbardziej innowacyjnych podejść współczesnej psychoterapii. Nakreślił zasady swojego systemu w takich dziełach jak Transactional Analysis in Psychotherapy, The Structure and Dynamics of Organizations and Groups, Principles of Group Treatment, A Layman’s Guide to Psychiatry oraz Dzień dobry i co dalej?

Wypełnij formularz i pobierz bezpłatny fragment

Formularz centralny ebook PWN

*Pola wymagane

Zobacz więcej

Tak, chciałbym otrzymywać od Grupy PWN informacje handlowe e-mailem i na stronach WWW, dotyczące wybranych produktów i usług oferowanych przez podmioty należące do Grupy PWN. Podmioty wchodzące w skład Grupy PWN, tj.: Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., obie spółki z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gottlieba Daimlera 2 są w tym przypadku współadministratorami danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności

Odwiedź nasze Social Media
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. | ul. G. Daimlera 2 | 02-460 Warszawa
Copyright ©️ 2024 PWN. Wszelkie prawa zastrzeżone